When the first cold is coming

Uppdaterad utifrån Karinas kommentarer 29/8-13, Lenas kommentarer 31/8

 

Dažādiem bērniem ir vajadzīgs atšķirīgs apģērbs. Kāda veida apģērbs ir vajadzīgs, galvenokārt atkarīgs no vecuma, kustīguma un, protams, no bērna aktivitātes. Šeit ir daži padomi atbilstošam apģērbam aukstajam gadalaikam.

Kad ir klāt pirmais aukstums

Ģērbiet savus bērnus saskaņā ar daudzslāņainības principu, – tas uzturēs viņu ķermeni sausu un siltu, ja ārpus telpām paliks auksti. Kad organisms izdala siltumu, tas izdala arī mitrumu. Ja siltums netiks ventilēts pareizi, āda, iespējams, kļūs mitra un sasvīdusi, kas galu galā atdzesēs ķermeni. Attiecīgās atbilstošā materiāla kārtas ļaus izvadīt mitrumu, un gaiss vidējā kārtā  nodrošinās ķermenim siltumu. Pamatā tas darbojas šādi:

  • Apģērba apakškārta nodrošina ķermeņa sausumu.

Mūsu garā apakšveļa tiek piegādāta no dažādiem materiāliem, lai saglabātu ādu sausu un tā justos komfortabli. Piemēram, vilna silda labāk nekā poliesters. Apakškārtas no poliestera ir ideālas aktīviem bērniem.

  • Apģērba vidējā kārta nodrošina ķermeņa siltumu.

Vidējai kārtai izvēlieties svīteri, kas ražots no flīsa, pret vēju izturīga flīsa vai bieza vilnas frotē.

Apakšējām ķermeņa daļām arī ir nepieciešama vidējā kārta, un mūsu garā apakšveļa arī tiek piegādāta no biezāka flīsa un vilnas frotē.

  • Apģērba virsējā kārta saglabā siltumu, aizsargā no mitruma un vēja, un nodrošina pārmērīga siltuma ventilāciju.

Iespējams, tā ir vissvarīgākā kārta, jo tā saglabā siltumu un aiztur mitrumu un vēju. Labākai ventilācijai izvēlieties aizsargājošu, pret vēju un lietu izturīgu virsjaku un virsbikses vai kombinezonu. Visas mūsu pret vēju un lietu aizsargājošās virsdrēbes ir ļoti izturīgas, lai paciestu visvējainākās dienas vai rotaļātos.

Līdz vissīkākai detaļai

Kā mēs visi zinām, detaļas ir svarīgas. Tāpēc šeit, Polarn O. Pyret veikalos, detaļās mēs esam īpaši izvēlīgi. Piemēram, mūsu virsdrēbēs Jūs atradīsiet piedurknes un staras ar iestrādātām  locījumu vietām kustību ērtumam. Saskatāmībai visos virzienos iestrādāti atstarotāji 360 grādos ap apģērbu. Tam ir pilnībā līmētas vīles, regulējami atloki, noņemamas kapuces un, protams, mūsu atjautīgais risinājums aizdarei, kas viegli ļauj pārveido divas jakas vienā.

Polsterēti apģērbi

Tām dienām, kad patiešām ir auksts, vai tad, kad Jūs nevelkat daudzslāņainu apģērbu, mums ir ērtas, polsterētas ziemas jakas un kombinezoni. Šie polsterētie apģērbi ir siltāki nekā pret vēju un lietu izturīgais apģērbs, un tos var valkāt ar vai bez citām kārtām.

Divi vienā – “visatjautīgākā” jaka

Mūsu atjautīgais aizdares risinājums ļauj viegli savienot vēja izturīgo flīsu ar virsjaku, kas izturīga pret vēju un lietu, un acumirklī pārvērš divas jakas vienā!

Šo divu jaku apvienojums ir ideāls, kad no rīta ir auksts un bērni ir tikko pamodušies. Vēlāk dienas laikā, ja viņi spēlējas saulē un sakarst, vienkārši novelciet vienu no šīm jakām. Uzvilkt un novilkt jakas, kuras ir sastiprinātas kopā, ir arī daudz vieglāk. Tas ir vieglāk ne tikai pašiem bērniem, bet arī vecākiem un pirmsskolas darbiniekiem.

Nodrošiniet siltumu, izvadiet ārā mitrumu, un ekstremālos apstākļos saglabājiet izturību pret lietu un sniegu! Kad mainās laika apstākļi vai garastāvoklis, pievienojiet vai noņemiet kādu no apģērba gabaliem!