Staying warm and dry in autumn

Uppdaterad utifrån Karinas kommentarer 29/8-13

 

Kad rudens lietus pārveido pasauli par jauku dubļainu masu un sīkās grambas kļūst par milzīgiem ezeriem, tādā laikā spēlēties ārā ir vislielākais prieks, – un tad apģērbu patiešām var pārbaudīt. Bet kāds apģērbs ir vislabākais? Šeit ir daži padomi!

Palikt siltam un sausam rudenī

Ir pienācis laiks, lai sapakotu vasaras apģērbu un izvilktu no skapja biezus siltus svīterus, ērtu garo apakšveļu, un varbūt pat dažas cepurītes un cimdus. Bet varbūt Jums patiešām vajadzētu padomāt par to, ka pienācis laiks rudens spēlēm ārā?

Slapjš un auksts

Kad pienāk aukstums, laba ideja varētu būt papildināt savu garderobi ar dažiem labiem garās apakšveļas komplektiem. Vilnas vai poliestera apakšveļa izvada mitrumu, tā novēršot saaukstēšanos. Mūsu vilnas apakšveļa ir izgatavota no merīnvilnas mīkstas vilnas, kas neizraisa nepatīkamas sajūtas un nekņudina ādu pat vismazākajiem zīdainīšiem. Mūsu klasiskā kokvilnas apakšveļa ir mīksta un ērta, tā labi silda, ja vien ārā nav pārāk auksts; no tās ražotas arī lieliskas pidžamas.

Rudens vētras un lietusgāzes netiek laistas tuvumā, ja Jums ir mūsu ūdensnecaurlaidīgās bikses un jakas, kas izturīgas pret vēju un lietu un kas paredzētas rotaļām mitros un brāzmaina vēja apstākļos. Lai pierādītu, kāda ir šo apģērbu izturība, tie tiek novērtēti, novietojot ūdens kolonnu uz attiecīgā materiāla. Tas parāda, kādu ūdens spiedienu audums spēj izturēt, pirms tam sūcas cauri mitrums.

Apģērbs ar ūdensnecaurlaidības novērtējumu, kas atbilst vismaz 2000 mm, tiek saukts par ūdensizturīgu. Mūsu apģērbu, kas izturīgi pret vēju un lietu, ūdensnecaurlaidības novērtējums atbilst 10000 mm, un tam vienmēr ir līmētas vīles.

Kombinējot garo apakšveļu ar vidējo kārtu, kas ir no flīsa vai bieza vilnas frotē, apģērba, kas izturīgs pret vēju un lietu, valkāšanas laiks pagarinās par vairākiem mēnešiem.

Tumsa

Rudens sev līdzi nes arī tumsu, tāpēc pārliecinieties, ka uz Jūsu apģērba izceļas atstarotāji! Mūsu apģērbu ārējā kārtā iestrādāti 360 grādu atstarotāji; pārliecinieties, ka tie redzami no visām pusēm.

Kājām

Gumijas zābaki ir lieliska izvēle mazajām nevaļīgajām kājām, kam patīk šļakstīties peļķēs. Atcerieties, lai pēdas ātri sasiltu, tām var būt nepieciešamas mīkstas merīnvilnas zeķes. Vilna no ādas palīdz izvadīt lieko mitrumu un uztur kājas siltas un sausas. Īstās kokvilnas zeķes, kas kļūst slapjas, var ātri radīt dzestrumu un saaukstēšanos, nevis sasildīt ķermeni.

Galvai

Mēģiniet pielāgot galvassegu atkarībā no tā, cik aktīvi Jūsu bērns spēlējas. Aktīvajiem bērniem, kuri ir ļoti kustīgi, bieži ir nepieciešama tikai diezgan plāna cepurīte, kas aizsargā pret vēju un neļauj izdalīt par daudz siltuma. Mazāk aktīvam bērnam varētu būt vajadzīga siltāka cepurīte, lai palīdzētu pārvadīt siltumu visam ķermenim.

Rokām

Viens pāris ūdensnecaurlaidīgi, pret vēju un mitrumu izturīgi  cimdi, kuriem iekšpusē ir vilnas vai vilnas maisījuma cimds, lai uzturētu rokas siltas, kad cimdi kļūst slapji. Mūsu cimdiem, kas izturīgi pret vēju un mitrumu, ir plati atloki, lai tie būtu viegli uzvelkami, maksimālas redzamības atstarotāji un iestrādātas locījumu vietas kustību ērtumam.