Spēles āra apstākļos

Detaļas

Jums ir enerģiski bērni, bet dzīvoklī nav pietiekami daudz telpu, lai izskrietos? Ejiet ārā pagalmā un spēlējiet spēles! Āra spēles neapšaubāmi ir vienas no vislabākajām. Tās nozīmē vingrinājumus un sārtus vaigus. Šeit ir trīs lieliskas āra spēles, lai tās izmēģinātu.

Skriet un atrast
Kas Jums vajadzīgs:
papīrs, kāds rakstāmpiederums un enerģija.
Katrs spēlētājs paņem vienu vai vairākas papīra lapiņas un uzraksta kādu priekšmetu. Papīra lapiņas saliek kaudzē vai kārbā, ja Jums tā ir pietiekami liela.
Spēlētāji sadalās divās komandās. Viens spēlētājs katrā komandā paņem papīra lapiņu un kopā ar otru iet meklēt, lai atrastu uz papīra uzrakstīto priekšmetu. Pirmais spēlētājs, kurš ātrāk atgriežas, saņem punktu. Spēle notiek tik ilgi, līdz katram ir bijusi iespēja skriet un atrast priekšmetu. Uzvar komanda ar visvairāk iegūtajiem punktiem!

“Sunīši”
Kas Jums vajadzīgs:
enerģija.
“Sunīši” ir spēle, kurā viens spēlētājs ķer citus spēlētājus. Ja šis spēlētājs, skrienot pakaļ pārējiem, pieskaras kādam no spēlētājiem, ķērājs saka: “sunītis” un noķertais spēlētājs tad kļūst par ķērāju.
Cita “sunīšu” versija ir tāda, ka ķērājs, kam viņš vai viņa pieskaras, "nobur" spēlētāju, tā lai tas "sasaltu" un paliktu stāvēt ar ieplestām kājām."Burvestība" ir beigusies, ja kāds, kurš nav bijis “sasaldēts”,  izlien starp šī spēlētāja kājām.
Izvēlieties ķērāju, lūdzot pieteikties brīvprātīgi, vai nosaucot bērnu vārdus alfabētiskā secībā.
“Sunīši” ir "bezgalīga" spēle, kas nebeidzas, kamēr vien bērni nav pārāk noguruši.

Rožu karš
Kas Jums vajadzīgs:
vairāki labi "dārgumi", lai tos paslēptu.
Spēlētāji sadalās divās komandās  – “Sarkanā roze” un “Baltā roze”.
Mērķis ir atrast paslēpto dārgumu – piemēram, skaistu akmentiņu. Viena komanda, teiksim –“Baltā”, sāk spēli, paslēpjot savu dārgumu. Ikvienam komandā vajadzētu zināt, kur tieši ir paslēptais dārgums.
Otrai komandai – “Sarkanai” ir jāgaida kaut kur ārpus redzesloka. Pēc tam, kad dārgums ir paslēpts, “Sarkanās rozes” komanda sāk to meklēt. Lai atrastu dārgumu, viņiem ir "jāsagūsta" “Baltās rozes” komandas dalībnieki. Ja Jūs tiekat “sagūstīts", Jums jāuzvedina uz domām par to, kur dārgums ir paslēpts, un tad Jūs varat būt brīvs.
Kad “Sarkanās rozes” komanda atrod “Baltās rozes” komandas dārgumu, tad ir viņu kārta, lai paslēptu savu dārgumu.