Pret vēju un lietu izturīgs apģērbs vai tradicionālais lietus apģērbs bērniem?

Detaļas

Kad jāizvēlas virsdrēbes, Jūs vēlaties būt pārliecināti, ka Jūsu bērna apģērbs paliek sauss un silts, spēlējoties ārā vairākas stundas pat tad, ja laika apstākļi nav visjaukākie. Taču kāds ir vislabākais apģērbs, – izturīgs pret vēju un lietu vai tradicionālais?

Pret vēju un lietu izturīgs apģērbs

Elastība un gaisa caurlaidība

Pret vēju un lietu izturīgiem apģērbiem ir daudz priekšrocību. Tie nodrošina labas kustības un "elpo", t.i, tie izvada mitrumu, kas veidojas apģērba iekšpusē. Polarn O. Pyret pret vēju un lietu izturīgām  jakām un biksēm ir piedurknes un staras ar iestrādātām locījumu vietām kustību ērtumam, rāpojot, skrienot vai kāpjot. Mūsu apģērbi, kas izturīgi pret vēju un lietu, ir ūdensnecaurlaidīgi, un tiem ir līmētas vīles. Vīles ir arī asimetriskas, lai samazinātu nodilumu, berzējoties vienai pret otru. Pret vēju un lietu izturīgiem apģērbi jāmazgā tikai laiku pa laikam, bet pārmērīgi bieža mazgāšana varētu samazināt auduma spēju atgrūst netīrumus. Mazgāšanas vietā, ja vajadzīgs, noslaukiet apģērbu ar mitru drānu.

Daudzslāņainība
Tā kā pret vēju un lietu izturīgie apģērba gabali ”elpo” un tie ir daudzslāņaini, tie ir vislietderīgākie neprognozējamos laika apstākļos. Pavasarī var būt pietiekama plāna apakškārta, bet vēlā rudenī un ziemas sākumā Jums var būt nepieciešams papildināt šo apakškārtu ar vienu vai vairākām vidējām kārtām. Viss ir atkarīgs no laika apstākļiem un vēja.

Izturība
Audumu izturību var izmērīt daudz dažādos veidos. Šeit, Polarn O. Pyret, mēs izmantojam obligātu metodi, kas izstrādāta, lai pārbaudītu apģērba izturību. Izmantojot "Martindale Machine", audums tiek pakļauts nodilumam un saplēšanai ar rupja papīra palīdzību, un tā izturība tiek vērtēta saskaņā ar apgriezienu skaitu, ko audums var izturēt. Ļoti izturīgas preces kritērijs parasti atbilst aptuveni 10000 apgriezieniem, bet Polarn O. Pyret Jūs varat atrast pastiprinātas izturības virsdrēbes, kuru izturība atbilst līdz pat 33000 apgriezieniem. Citiem vārdiem sakot, galēji izturīga! Ja mēs būtu izmantojuši smalkāku graudainu papīru noberzumu radīšanai, apgriezienu skaits būtu vēl lielāks, bet mēs esam nolēmuši pārbaudīt auduma izturību no paša sākuma.

Tradicionālais lietus apģērbs

Viegli uzturēt tīru
Tradicionālā lietus apģērba sastāvā ir sintētiski pārklāts tekstila pinums. Sintētiskais pārklājums padara apģērbu ūdensnecaurlaidīgu un izturīgu, taču arī diezgan stīvu. Tā kā sintētiskais pārklājums ir ļoti gluds, tradicionālo lietus apģērbu ir arī viegli uzturēt tīru. Netīrumi tik viegli nepielīp, un ja kāds pielīp, to var viegli noskalot.

Gaisa caurlaidība
Atšķirībā no apģērba gabaliem, kas izturīgi pret vēju un lietu, tradicionālais lietus apģērbs nespēj izdalīt mitrumu no ķermeņa, t.i, tas nevar "elpot". Ja Jūs esat aktīvs, kad valkājat tradicionālo lietus apģērbu, ir svarīgi pārliecināties, ka tā ventilācija ir laba. Pretējā gadījumā pastāv risks, ka Jūs sasvīdīsiet un atdzisīsiet tā iekšpusē.

Tātad, kas patiešām ir vislabākais?
Tā kā pret vēju un lietu izturīgie apģērba gabali kalpo tik labi, jo tie ir daudzslāņaini, tie ir no elastīgāka auduma, un ir izgatavoti no izturīga materiāla, vairums cilvēku šodien dod priekšroku pret vēju un lietu izturīgajam apģērbam nevis tradicionālajam lietus apģērbam.
Bet, protams, tas ir atkarīgs no pielietošanas. Ja Jūsu bērns mierīgi sēž smilšu kastē vai nedaudz  mitrākā vietā, Jums nav nepieciešama pret vēju un lietu izturīgā apģērba gaisa caurlaidība, un apģērbu būs vieglāk tīrīt, to vienkārši noskalojot.
Tātad, izvērtējiet, kā Jūsu bērns parasti valkā savas virsdrēbes, un tad izdariet savu izvēli, pamatojoties uz to, kas ir vislabākais Jums abiem.