Mūsu atbildība

Polarn O. Pyret uzdevums ir izgatavot bērniem un viņu vajadzībām paredzētu apģērbu, vienlaikus palīdzot nodrošināt, ka bērniem nākamajās paaudzēs, būs pieejama ilgtspējīga vide.

To mēs panākam, nosakot augstus standartus materiālu izvēlē, ar piemērotību un meistarību, kā arī uzņemoties pienākumu pārliecināt, ka mūsu produkti tiek izgatavoti saskaņā ar sociāliem un vides nosacījumiem.

Polarn O. Pyret nav pašiem savas fabrikas – mēs strādājam ar ārējiem piegādātājiem. Mēs apsveram veselu virkni jautājumu, kad izvēlamies kādu piegādātāju, tajā skaitā, kvalitāti, cenu, loģistiku, bet atbilstību augstajiem standartiem mēs izvirzām vides un darba apstākļu dēļ.

Apģērbs, kas bērniem ļauj būt bērniem – šodien un rīt

Mūsu pati svarīgākā prioritāte ir nodrošināt bērniem ērtu un drošu apģērbu, kādā viņi var spēlēties pēc sirds patikas. To mēs visu laiku paturam prātā, dizainējot apģērbu.

Mūsu filozofija ietver arī mērķi piedāvāt mūsu klientiem videi nekaitīgus risinājumus, kā arī garantēt, ka ikkatrs apģērbs kalpo pēc iespējas ilgāk. Mūsu mērķi atspoguļojas mūsu kvalitatīvo apģērbu kolekcijās, kuras var nēsāt un mazgāt atkal un atkal, un tām ir mūsdienīgi klasisks vai uniseksa dizains.

Bērnu drošība

Bērniem paredzētu izstrādājumu ražošana uzliek lielu atbildību. Polarn O. Pyret izgatavo valkāšanai drošu bērnu apģērbu kopš 1976.gada un uzņēmumam ir ievērojama pieredze un nepārspēta tradīcija šajā jomā. Kā galvenais noteikums tiek izvirzīts mērķis izvairīties no funkcijām vai detaļām, kuras varētu radīt risku. Drošības pārbaudes sākas jau idejas uzmetumu laikā un turpinās visā ražošanas procesā. Tiek pārbaudīts, vai visi apģērbi ir izgatavoti saskaņā ar paraugu, vai visas sīkās detaļas ir droši nostiprinātas un vai apģērbiem nav asas detaļas vai malas.
Polarn O. Pyret ir ilggadējs Zviedrijas Standartu institūta (Swedish Standards Institute (SIS)) biedrs un piedalās Bērnu drošības darba grupā. Mēs visu laiku strādājam pie risku analīzēm un sekojam līdzi jaunākajiem grozījumiem bērnu drošības tiesību aktos, noteikumos un norādījumos. Tā kā mums ir veikali dažādās valstīs, tas nozīmē, ka mums ir jāpārzina katras valsts noteikumi bērnu drošības jomā, kā arī tie jāievēro.

Kvalitāte

Polarn O. Pyret nepārtraukti veic kvalitātes un drošības pārbaudes visai mūsu produkcijai. Pārbaudes veic trešās puses laboratorijas, kā arī mūsu uzņēmuma testēšanas laboratorija.
Šajā darba posmā mūsu galvenā uzmanība tiek pievērstam tam, lai nodrošinātu atbilstību stingrajiem materiāla, šūšanas un drošības standartiem. Mēs nepieņemsim apģērbus, kuru sastāvā būs aizliegtās vielas, kā arī uzmanīgi pārbaudīsim sīkās detaļas, piemēram, pogas, kuras varētu nokrist.

Daži no aspektiem, kurus mēs pārbaudām, ietver:

 • Rīcība mazgāšanas laikā
 • Krāsu noturīgums slapjumā un sausumā
 • Rāvējslēdzēji
 • Niķeļa saturs
 • Pretaizdegšanās īpašības

Ķīmisko vielu ierobežojumi

Pašsaprotamu iemeslu dēļ kvalitāte, kas garantē atbilstību vides un veselības kritērijiem, ir Polarn O. Pyret prioritāte. Daudzu gadu garumā, mēs izmantojam vispusīgu visu ķimikāliju melno sarakstu, kuras mūsu darbībā nav pieļaujamas. Atsevišķas vielas ir pilnībā aizliegtas, savukārt dažu citu vielu lietošana ir ierobežota. Mūsu melnā saraksta pamatā ir Zviedrijas tiesību akti, Eiropas Savienības REACH regula par ķimikālijām, kā arī nozares organizāciju prasības.
Mūsu ķimikāliju kritēriji tiek novēroti, izmantojot laboratoriju testus, kurus veic ražošanas procesa laikā, kā arī ar apģērbiem, kas ir nonākuši tirdzniecībā mūsu veikalos. Tie ir testi izlases veidā un to pamatā ir riska novērtēšana, kad tiek ņemts vērā izstrādājuma veids, ražošanas paņēmiens, piegādātājs un izcelsmes valsts.
Ļoti svarīgi ir sekot līdzi jaunākajiem ķīmikāliju pētījumiem. Tieši šī iemesla dēļ, mēs esam iestājušies Swerea IVF Ķimikāliju grupā, kā arī Tekstīliju dialoga (Textile Dialogue) diskusiju forumā, kuru ir ierosinājusi Zviedrijas ķīmikāliju aģentūra.
Mūsu mērķis ir strādāt proaktīvi ar ķimikāliju problēmām, kas atsevišķos gadījumos liek mums rīkoties vienu soli uz priekšu nekā to prasa tiesību akti.

Videi nekaitīgs risinājums 

Polarn O. Pyret par mērķi ir izvirzījis augstu kvalitāti un vides aizsardzību jau no pašiem darbības pirmsākumiem 1976.gadā. Tas, kas ir vislabākais bērniem, ir mūsu galvenais princips, kas izskaidro to, kāpēc atbildības uzņemšanās par ietekmi uz vidi ir dabiska ikdienas darba sastāvdaļa. Mēs ieviesām mūsu pirmos apģērbus ar ECO uzlīmi 1987.gadā un 20 gadus vēlāk mēs laidām klajā pašu pirmo kolekciju, kas nesa Nordic Swan Eco uzlīmi Eiropā. Visa mūsu svītrainā kolekcija tika licencēta nest Nordic Swan Ecolabel nākamajā gadā. Bet tagad, piecus gadus vēlāk, izstrādājumu skaits mūsu produktu klāstā ar ECO uzlīmi turpina pieaugt un tas sniedzas ārpus Ziemeļu reģiona, kas norāda tikai to, ka Nordic Swan ir piedzīvojis izaugsmi. Mēs cenšamies arī piedot tempu ilgtspējīguma darbā, mēs jūtam nepieciešamību paplašināt mūsu piegādātāju un pasūtītāju sertifikāciju, kurai ir pasaules mēroga atzinība.
Pārejas process no Swan Ecolabel uz GOTS uzlīmi tika uzsākts 2013.gadā un būs pabeigts 2014.gada pavasarī. Global Organic Textile Standard (GOTS) ir pasaulē vadošais standarts un veic organisko šķiedru audumu sertifikāciju. Lai arī tā kritēriji ir diezgan lielā mērā līdzīgi Nordic Swan kritērijiem, GOTS piemēro tikai un vienīgi audumiem, kas piešķir nepārprotamu pārākumu. Standarts nosaka, ka sertifikācija jāveic visā ražošanas procesā, sākot no organiski audzētas kokvilnas un beidzot ar katru ražošanas posmu, piemēram, krāsošanu, apdrukāšanu un šūšanu, it visā, kas raksturo mūs kā zīmolu.
Polarn O. Pyret lepojas ar to, ka ir pirmā Zviedrijas bērnu apģērbu ķēde, kura ir sertificēta lietot GOTS logotipu uz mūsu apģērbiem.
Mēs plānojam padarīt mūsu ražošanas procesu pēc iespējas nekaitīgāku videi un mēs esam īpaši priecīgi, ka katru gadu lielāko daļu mūsu apģērbu varam marķēt ar ECO uzlīmi.

Mūsu ECO izstrādājumi

Mūsu produkcijas klāstā ir ietverti apģērbi ar mūsu pašu ECO logotipu. ECO ir saīsinājums no Environmentally Conscious Option (videi saprātīgs risinājums).
Apģērbi ar šo uzlīmi ir izgatavoti, ievērojot nekaitīgumu videi gan mūsu standarta prasību ietvaros, gan ārpus tām attiecībā uz ķimikālijām un ūdens apsaimniekošanu. Tas nozīmē, ka mēs vai nu esam izvēlējušies materiālu ar zemāku kaitējumu videi, piemēram, organisko kokvilnu vai atkārtoti izlietotas sintētiskās šķiedras, vai viss mūsu ražošanas process ir izgājis sertifikāciju, ko veic neatkarīga struktūra, piemēram, GOTS sertifikācija.
Uz produkta uzlīmes atradīsiet informāciju par to, kas padara kādu atsevišķu produktu par videi saprātīgu risinājumu. Mūsu klāstā šobrīd ir iekļauti šādi risinājumi:

Organiskā kokvilna
Visi kokvilnas izstrādājumi ar mūsu ECO logotipu ir izgatavoti no kokvilnas, kas audzēta izmantojot organiskās metodes, neizmantojot ķimikālijas, tādas kā sintētiskie pesticīdi un mēslošanas līdzekļi. Organiskās kokvilnas kritēriji paredz arī ģenētiski modificētās kokvilnas (GMO) aizliegumu. Organiskās kokvilnas izstrādājumiem ir jābūt atdalītiem no parastajiem izstrādājumiem visā ražošanas procesā un tiem pievieno izcelsmes sertifikātu.

GOTS, Global Organic Textile Standard
GOTS ir pasaulē vadošais no dabīgām šķiedrām izgatavoto tekstilmateriālu standarts un sertifikācija. GOTS logotips aizstās Nordic Swan logotipu uz visu mūsu svītraino pamata apģērbu un pilnībā sarkano un zilo apģērbu uzlīmēm tuvāko divpadsmit mēnešu laikā.

Izstrādājums var iegūt sertifikātu un nest GOTS logotipu, ja tas ir izgatavots no organiskās kokvilnas, un ja tas ir izgatavots rūpnīcās, kuras ir sertificētas atbilstoši GOTS standartam, ko veikusi neatkarīga struktūra. Standarta noteiktie obligātie kritēriji ietver ķīmisko sastāvu un lietošanu, notekūdeņu attīrīšanu, izsekojamību un izstrādājumu nošķiršanu, kā arī darba apstākļus rūpnīcās.
Atbilstību kritērijiem reizi gadā pārbauda neatkarīga iestāde. GOTS sistēma ir unikāla ar to, ka arī mums kā zīmolam ir jābūt sertificētam, lai varētu marķēt mūsu izstrādājumus ar logotipu.
Tas viss ir vajadzīgs tāpēc, lai jums – mūsu klientam – varētu ar pārliecību garantēt, ka izstrādājums, kuru iegādājaties ir izgatavots atbilstoši kritērijiem.

Lai uzzinātu vairāk, lūdzu, apmeklējiet GOTS tīmekļa vietni: www.global-standard.org

Sertificēto uzņēmumu saraksts: www.global-standard.org/public-database/search/database/search_results.html

Atkārtoti izlietotais poliamīds
Materiāls šajos izstrādājumos tiek izgatavots no atkārtoti izlietotām šķiedrām, kas iegūtas no zvejas tīkliem un tekstilrūpniecības atkritumiem. Atkārtoti izlietotais poliamīds tiek izmantots atsevišķiem āra apģērbiem.

 Atkārtoti izlietotais poliesters
Materiāls šajos izstrādājumos tiek izgatavots no atkārtoti izlietotām šķiedrām, kas iegūtas no plastmasas pudelēm vai tekstilrūpniecības atkritumiem.
Flīss tiek izgatavots no poliestera, materiāla, kas iegūts no plastmasas, jeb tā saucamā polietilēntereftalāta (PET), kas ir atrodams arī plastmasas pudelēs.

Atkārtoti izlietotā poliestera izgatavošana ir saistīta ar PET pudeļu tīrīšanu, lai noņemtu netīrumus un liekos materiālus, piemēram, uzlīmes un līmi, un pēc tam tās tiek samaltas pārslās, kurām tiek pārbaudīta kvalitāte pirms tālākas apstrādes. Plastmasas pārslas pēc tam tiek izkausētas un izspiestas caur vērpjamo iekārtu plānu pavedienu veidā. Šos pavedienus pēc tam šķeterē dzijā no kuras izgatavo jaunus flīsa krekliņus.

Izvēloties vienu no mūsu ECO flīsa krekliņiem parasto krekliņu vietā, jūs palīdzēsiet samazināt naftas patēriņu un ietekmi uz vidi, kas ir saistīta ar jaunas sintētiskās šķiedras ražošanu.

Uzraudzība un atkārtota lietošana
Polarn O. Pyret vēlas, lai visi uzņēmuma piedāvātie apģērbi kalpotu pēc iespējas ilgāk. Tāpēc mēs izgatavojam kolekcijas mūsdienīgā, klasiskā, uniseksa stilā. Mūsu apģērbi ir izgatavoti, domājot par rotaļīgiem, aktīviem bērniem. Mēs uzskatām, ka augsti kvalitātes standarti arī ir svarīgi un vēlamies padarīt vieglāku lāpīšanu apģērbam, kuram jāiztur diezgan skarbi valkāšanas apstākļi. Tāpēc mēs piedāvājam maiņas pogas, pēdu lences un ielāpu gabalus mūsu populārākajiem izstrādājumiem. Mēs iedrošinām mūsu klientus nodot apģērbu citiem bērniem, kad tas kļūst par mazu. Lai atvieglotu dzīvi Polarn O. Pyret apģērbu faniem, mēs esam radījuši iespēju pirkt un pārdot mūsu tīmekļa vietnē.

Lūdzu, apmeklējiet Buy and Sell un izvēlieties darījumu pēc saviem ieskatiem.

Ražošana, kas ciena cilvēkus un vidi
Polarn O. Pyret apģērbu izgatavo apmēram 60 starptautiski piegādātāji. Lai arī kur mūsu apģērbs tiek izgatavots, mēs cienām cilvēkus, kas to izgatavo, un ņemam vērā vides apsvērumus, kas ir būtiska mūsu ikdienas darba sastāvdaļa.

Ražošanas darba apstākļi 
Polarn O. Pyret uzņēmumam pašam nav savas rūpnīcas – mēs strādājam ar apmēram 60 piegādātājiem dažādās valstīs un mūsu izstrādājumi tiek izgatavoti vairāk nekā 70 dažādās rūpnīcās. Lai arī katrā valstī un katram piegādātājam ir savs apstākļu kopums, tomēr viena lieta visiem ir kopīga – augstos standartus mēs vienmēr nosakām darba apstākļiem un darba videi cilvēkiem, kas izgatavo mūsu izstrādājumus, kā arī labi veidoto pārbaužu sistēmu mēs ieviesām, lai pārliecinātos, ka piegādātāji atbilst pamatprasībām un nepārtraukti attīsta savas darbības.

Mūsu produkti šobrīd tiek izgatavoti šādās valstīs:
Ķīnā
Lietuvā
Turcijā
Taizemē
Dienvidkorejā
Bangladešā
Latvijā
Indijā
Zviedrijā
Pakistānā
Vācijā

KARTE AR VALSTĪM, KURĀS RAŽO PRODUKCIJU!

Rīcības kodekss
Mūsu prasību pamatā ir ANO Cilvēktiesību deklarācija un ILO Darba tiesību konvencija, un tās ir noteiktas mūsu Rīcības kodeksā. Polarn O. Pyret uzskata, ka nepieciešams cieši sadarboties ar citiem uzņēmumiem, lai ietekmētu piegādātājus, un tāpēc uzņēmums ir kļuvis par Business Social Compliance Initiative (BSCI) biedru kopš 2005.gada. Mūsu Rīcības kodekss ir tāds pats, kādu izmanto vairāk nekā 1000 BSCI uzņēmumi, kas diskusijām ar piegādātājiem piešķir daudz lielāku ietekmi.

Pārbaudes
Mūsu pārbaužu sistēmas pamatā ir BSCI pārbaudes, kuras veic neatkarīgi trešās puses inspektori, kā arī mūsu pašu pārbaudes, kuras veic kāda mūsu biroja darbinieki. Rūpnīcu pārbaudēs tiek rūpīgi pārbaudīta fiziskā darba vide; īpaša uzmanība tiek pievērsta ugunsdrošībai un drošām iekārtām. Darbinieku drošība arī netiek atstāta novārtā un nepilnības šajā jomā tiek nekavējoši novērstas.
Rūpnīcu pārbaudes ir saistītas arī ar dokumentu pārbaudi un pārrunām ar rūpnīcu vadītājiem un darbiniekiem. Tas ir saistīts ar plašu izmeklēšanas darbu, jo tiek pārbaudīta dažādu cilvēku sniegtā informācijas atbilstība dokumentos, un dokumentu atbilstība tiek pārbaudīta ar citiem pierādījumiem. Pārbaudēs tiek izskatīti tādi jautājumi kā darba stundas, algu samaksa un citi bonusi, kā arī tiek mēģināts izprast situāciju par vienlīdzīgām iespējām un darbinieku tiesībām.
BSCI pārbaudes sniedz mums neatkarīgus, visaptverošus rūpnīcas situācijas vērtējumus, savukārt mūsu pašu apmeklējumu laikā tiek veiktas pirmreizējas pārbaudes un tiek sniegti norādījumi par nepieciešamajiem uzlabojumiem.

Uzlabojumi
Gadu gaitām esam sapratuši, ka darba apstākļus nevar uzlabot, pieprasot piegādātājiem parakstīt rīcības kodeksu vai pat veikt pārbaudes. Rūpnīcas apstākļu uzlabošana ir nepārtraukts process, kura pamatā ir atklātas komunikācijas uzturēšana un pastāvēšana uz to, ka jāievēro mūsu noteiktie standarti. Regulāras pārbaudes ir ļoti svarīgas, un vēl jo vairāk vajadzīga ir apmācība un premiālā sistēma. Tiklīdz rūpnīca atklāj kādus trūkumus, mēs vienmēr vienojamies ar piegādātāju par rīcības plānu, kuru pēc tam kontrolējam apmeklējumu veidā.

Mēs uzskatām, ka rūpnīcām ir jādod godīga iespēja veikt uzlabojumus un turpināt saimniecisko darbību, jo tikai tā rūpnīcu īpašnieki var atļauties uzlabot savas rūpnīcas darbu. Mums ir dažas nediskutējamas prasības un tāpēc mēs esam noteikuši kārtību jautājumiem, kuros nav iespējami nekādi kompromisi. Bērnu nodarbinātība ir viens no šiem bezierunu jautājumiem. Ja tiek atklāts, ka rūpnīcā strādā nepilngadīgi darbinieki, visi pasūtījumi tiks apturēti, līdz piegādātājs būs izveidojis rīcības plānu, lai pārliecinātu, ka tas vairs nekad neatkārtosies un garantēs labu risinājumu bērniem, kuriem tika konstatēta nodarbinātība. Vēlams, lai tā būtu iespēja atgriezties skolā un lai nākamā nodarbinātība būtu tikai sasniedzot atbilstošu vecumu.

Mūsu iesaistīšanās BSCI nozīmē arī to, ka mēs aicinām mūsu piegādātājus piedalīties apmācībās par attiecīgajiem jautājumiem, kas ir nozīmīgi, lai rūpnīcu īpašnieki izprastu šos jautājumus un turpinātu attīstīt savas rūpnīcas.

Kas ir BSCI?
Business Social Compliance Initiative (BSCI) ir uzņēmējdarbības iniciatīva, kura nolūks ir uzlabot darba apstākļus globālās piegādes ķēdēs. BSCI izveidoja FTA (Foreign Trade Association) un 10 gadus vēlāk organizācijā ir vairāk nekā 1000 biedru.
Sistēmas pamatā ir rīcības kodekss, kas visiem jāievēro, un standartizētas rūpnīcu pārbaudes.

Lai panāktu noturīgus uzlabojumus BSCI piedāvā piegādātājiem apmācību un uztur ciešu kontaktu ar daudz un dažādām ārējām ieinteresētajām pusēm, galvenokārt ar Ieinteresēto pušu padomes starpniecību un apaļā galda diskusijām, kas notiek valstīs, kuras ir galvenās pakalpojuma sniedzējas.

Lūdzu, noskatieties šo filmu par BSCI: www.bsci-intl.org/resources/bsci-video

Ietekme uz vidi
Ūdens un ķimikāliju lietošana ir galvenās problēmas, kas saistās ar apģērba ražošanu. Pārsvarā ražošanas procesiem ir nepieciešams milzum daudz ūdens. Ūdens ir ļoti vajadzīgs, piemēram, krāsojot un mazgājot mūsu audumus. Bet ūdens ir deficīts ļoti daudzos mūsu ražošanas reģionos un ļoti daudz cilvēkiem pasaulē nav pieejams tīrs dzeramais ūdens. Ņemot vērā šos faktus, mūsu uzņēmuma obligāta prasība ir strādāt vides un darba apstākļu uzlabošanas virzienā visās mūsu piegādes ķēdēs.

Šādiem trīs jautājumiem Polarn O. Pyret piešķir īpašu nozīmi:

 1. Materiālu izvēle ar samazinātu ietekmi uz vidi aizvien lielākam izstrādājumu skaitam. Piemēram, organiskā kokvilna vai atkārtoti izlietoti materiāli.
 2. Nosakot, kuras ķimikālijas drīkst vai nedrīkst lietot. Izslēdzot īpaši toksisku vielu lietošanu, tiek samazināts ūdens piesārņojuma risks.
 3. Darbs ilgtspējīgas ūdens un ķimikāliju lietošanas virzienā visā ražošanas procesā. Ūdens attīrīšanas iekārtu nodrošināšana, ūdens patēriņa ierobežošana un vides sargāšana no ķimikāliju piesārņojuma.

Polarn O. Pyret uzstāj, lai slapjie procesi, piemēram, krāsošana, apdrukāšana un mazgāšana tiktu veikta rūpnīcās, kuras ir savienotas ar labi funkcionējošu ūdens attīrīšanas iekārtu. Tomēr piegādātājiem var rasties grūtības ar labu ūdens un ķimikāliju apsaimniekošanu, jo īpaši tad, ka šos procesus veic apakšuzņēmēji. Šī iemesla dēļ mēs esam pievienojušies Zviedrijas tekstila ūdens iniciatīvai (Sweden Textile Water Initiative (SWTW)) 2010.gadā – kopīgs projekts Zviedrijas tekstila uzņēmumu starpā, lai izstrādātu vadlīnijas ilgtspējīgākai ūdens lietošanai. Mēs esam projekta 2.fāzē, kurā meklējam veidus, kā šīs vadlīnijas īstenot mūsu piegādes ķēdēs.

Pārvadājumi

Tā kā ražotnes atrodas gan Eiropā, gan Āzijā, visi mūsu apģērbi mēro dažādus attālumus pirms nonāk tirdzniecībā.
Apģērbi, kas ir ceļā no piegādātājiem uz mūsu noliktavām, tiek pārvadāti ar smago mašīnu Eiropas ietvaros (ieskaitot Turciju) un ar kuģi no Āzijas. Gaisa transports pamatā netiek izmantots. Smagās mašīnas tiek izmantotas, lai pārvestu apģērbu no noliktavām līdz veikaliem.

Politika un pārskati

Politika

 • Rīcības kodekss – länk till dokument
 • Vides politika – länk till rnb.se
 • Rūpes par dzīvniekiem
 • Sponsorēšanas un labdarības politika

Ilgtspējīguma pārskati

Polarn O. Pyret pieder RNB grupai, kura sagatavo gada pārskatu par veikto darbu, vides un ētikas jautājumiem, kuru pievieno Ilgtspējīguma pārskatam. Lai uzzinātu vairāk, par mūsu darbu pagājušā gadā, lūdzu, apmeklējiet: www.rnb.se