Izgatavojiet savu papīra pūķi

Detaļas


Vai ārā laiks ir vējains? Izmantojiet iespēju izgatavot pūķi, lai vējā varētu  ar to rotaļāties. Šeit ir dažas vienkāršas instrukcijas, lai palīdzētu Jums pakāpeniski izgatavot savu pūķi. Neaizmirstiet izrotāt to košās krāsās!


Kas Jums nepieciešams:

1. Stipra aukla vai makšķeraukla pūķa piesiešanai un astes izgatavošanai (aptuveni 50 metru).

2. Biezs papīrs vai plāna plastmasa (102 cm x 102 cm).

3. Divas taisnas nūjas, piemēram, koka vai cita materiāla nūjas (90 cm un 102 cm).

4. Lente un/vai līme piestiprināšanai.

5. Marķieri, krāsas, krītiņi vai uzlīmes pūķa izrotāšanai.

6. Auduma (viegla auduma) gabaliņi pievienošanai pie astes.

Kā darīt:

1. Solis

Sasieniet nūjas kopā krusteniski ar auklas gabalu. Pārliecinieties, ka mezgls ir izturīgs, un izmantojiet nedaudz līmes, lai to nostiprinātu.

2. Solis

Uzlieciet šo krustu uz papīra vai plastmasas un izgrieziet tam apkārt rombveida formu, kā parādīts šajā attēlā.

3. Solis

Piesieniet ar lenti rombu pie krusta.

4. Solis

Izgatavojiet asti, piestiprinot auklai auduma gabaliņus. Aste pūķi "stūrē" pa gaisu, un tā ir svarīga pūķa daļa. Tā nedrīkst būt pārāk smaga, bet tai vajadzētu noķert lielu vēju. Pietiekams astes garums būtu divi metri. Piestipriniet asti pūķa apakšējā punktā ar lenti vai auklu.

5. Solis

Nogrieziet aptuveni 122 cm garu auklas gabalu un piesieniet to krusta garākās nūjas katrā galā. Krusta vidū, kur nūjas savienotas, piesieniet cilpu un pievienojiet to pie garas makšķerauklas vai izturīgas auklas (Jūsu pūķa auklas).

6. Solis

Izrotājiet savu pūķi, kā Jūs to vēlaties!

Tagad ieskrienieties un ļaujiet savam pūķim lidot! Sāciet pūķa palaišanu, turot to rokās un skrienot pret vēju. Turiet to aiz garākās nūjas un sviediet pūķi gaisā. Ja tas pirmajā mēģinājumā nelido, mēģiniet atkal! Mēs ceram, ka tas planēs lielā augstumā!

Virsdrēbes vējainām dienām

Ja tomēr ārā ir nedaudz dzestrs, varētu būt jauki, ja Jums ir pret vēju un lietu izturīga virsjaka, lai aizsargātu pret vēju, un zem tās - biezs svīteris. Ja laika apstākļi ir pietiekami mēreni, mēģiniet uzvilkt pret vēju izturīgu flīsu optimālam kustību ērtumam un komfortam.

Atcerieties vēja dzesējošo faktoru! Patiešām vējainās dienās, pat vēlā pavasarī, var būt patīkami, ja Jums ir cepure un cimdi.